تبلیغات
روستای هلال آباد - روند ساخت جاده قزوین الموت ـ رحیم‌آباد و کلاچای
روستای هلال آباد
سرزمین تلاش و پشتکار آباء و اجداد

       نماینده  مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی  گفت: با فروش  اوراق مشارکت  و تامین  بخشی

     از اعتنبار مورد نیاز عملیات ساخت جاده قزوین  به الموت، رحیم آباد به  کلاچای تسریع   می‌شود.


به گزارش چشمه نیوز، داود محمدی در حاشیه بازدید از جاده در دست احداث قزوین، رحیم آباد به کلاچای به خبرنگاران گفت: با توجه به اهمیت ساخت این مسیر که ضمن ارتباط استانهای گیلان و قزوین به کاهش مسیر سفر نیز کمک می کند باید اعتبارات مورد نیاز بموقع تامین شود.

وی افزود: با برنامه ریزی انجام شده در صورت تامین اعتبار لازم امیدواریم این جاده در مدت سه سال به پایان برسد و آماده بهره برداری مردم شود.

نائب رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این مسیر حدود 140 کیلومتر مسافت دارد که با برنامه‌ریزی‌های انجام شده قرار است توسط قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) در مدت 36 ماه به پایان برسد.

وی افزود: 70 کیلومتر از این پروژه در استان قزوین و 70 کیلومتر دیگر در استان گیلان قرار دارد که با اجرای فاز اول آن به طول 26 کیلومتر امکان اتصال استان قزوین به گیلان فراهم می شود.

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: منابع مالی این پروژه از طریق فروش سهام و بند (و) تبصره دو قانون بودجه سال 93 برای پروژه هایی که موجب صرفه جویی در مصرف سوخت و منابع انرژی می شوند تامین شده است.

محمدی گفت: این پروژه 120 کیلومتر از مسیر قزوین به رودسر را کوتاهتر خواهد کرد و علاوه بر ایجاد رونق اقتصادی در منطقه و صرفه جویی در وقت و کاهش ترافیک و سوانح جاده ای، سالانه موجب 80 میلیون لیتر بنزین، معادل 160 میلیارد تومان خواهد شد.

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی یادآورشد: این پروژه از منطقه الموت قزوین عبور می‌کند و با توجه به حساسیت و اهمیت حفظ محیط زیست، تاکید لازم برای جلوگیری از آسیب رساندن این پروژه به محیط زیست منطقه الموت صورت گرفته تا دغدغه های زیست محیطی نیز کاملا رعایت شود.

محمدی بیان کرد: اجرای دو پروژه مهم ملی در استان از جمله جاده قزوین، رحیم آباد به کلاچای و قزوین، الموت به تنکابن موجب شکوفایی اقتصادی منطقه و اتصال آسان استانهای قزوین، مازندران و گیلان و تسهیل در ایجاد مسیر دسترسی هموطنان کشور به استانهای شمالی خواهد شد.

در این بازدید علیرضا محفوظی معاون تلفیق بودجه، حقوقی و امور مجلس و مشاور پارلمانی وزیر راه و شهرسازی، سید حسین میر شفیعی معاون راه روستایی وزارتخانه، حجت الاسلام حسینی نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی ونادر محمدزاده مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین حضور داشتند.
طبقه بندی: خبرهای تاز ه از الموت، به این مطلب چه امتیازی می دهید
ارسال توسط هوشنگ زارعی
آرشیو مطالب
نظر سنجی
نظر شما در مورد اقدامات اخیر شوراهای اسلامی روستا چیست ؟


صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی1

ابزار وبلاگ

طراحی سایت

قالب وبلاگ